קרקע להשקעה בחולון

ח 500 בחולון – תכיר את המחירים

  • שלח התראות על כתבות חדשות
תכנית ח-500

ח 500 בחולון – מהי יחידה ומה מחירה

לאחרונה הרבה אנשים פרטיים וכן גם משקיעים, מתעניינים ברכישת קרקע חקלאית בתכנית ח 500. המחירים בשוק היחידות בתכנית ח 500  נעים בין 345,000 ש"ח לבין 449,000 ש"ח בחברות המשווקות.

כאשר מדברים על קרקע חקלאית בתכנית ח 500 , המחירים ליחידה אינם רלוונטים וזאת מכיוון שבמצב הקיים חלק מהחברות קובעות בצורה שרירותית מה הוא גודל יחידה.   בכתבה זו אסביר איך לבחור את היחידה הנכונה וגודלה. לאחר שנדע מה גודל היחידה בחברה המשווקת נוכל לחשב את המחיר למטר ע"י חילוק המחיר המוצע בגודל היחידה המוצעת.

אז מה בעצם רוכשים?

בתהליך הרכישה של קרקע חקלאית מחברה משווקת אנו רוצים לרכוש גודל שהוא שווה ערך כפי שהגדיר שמאי התכנית ליחידה אחת. אותה יחידה כאשר יגיעו לשלב טבלאות האיזון תהיה שוות ערך לשאר היחידות בתכנית ובדר"כ לדירה אחת בתכנית .

מה יהיה גודל הדירה?  כל תכנית מגדירה את הדירה בצורה אחרת , יתכן שבתכנית אחת יחידה היא דירה של 120 מ"ר שטח עקרי, למשל תכנית תא 3700 , ובתכנית אחרת יחידה היא דירה בגודל 100 מ"ר שטח עקרי.

ככל שהתכנית בתולית יותר כך גודל הקרקע שיבטיח לנו יחידה יהיה גדול יותר וזאת מכיוון שתכנית צעירה מגדירה בצורה יותר כללית את מספר היחידות, מספר היחידות בדר"כ עולה עם התקדמות התכנית.

בתכנית ח 500 הגדרת השמאי הינה 7 יחידות לדונם , כלומר 143 מ"ר ליחידה, המידע נכון להיום ויתכן שישתנה אם מספר יחידות הדיור בתכנית יעלה ויוגדר ע"י השמאי מחדש ל10 יחידות דונם, במקרה כזה 100 מ"ר יקנה יחידה.

אז מה עם אותם פרטיים אשר קנו יחידה לפי 143 מ"ר?

אותם פרטיים זכאים לפי ההקצאות החדשות ל 1.43 יחידה , כמעט יחידה וחצי.

לסיכום, חשוב לבקש מהחברה המשווקת הערכת שמאי לגבי מספר היחידות לדונם בתכנית במצבה היום , יש לחלק דונם (1000 מ"ר) למספר היחידות שקבע השמאי, התוצאה הינה גודל ליחידה והוא הגודל שציך לקנות לפי מצבה הנוכחי.

החלטתם לרכוש יחידה, 143 מ"ר, בתכנית ח 500 ?

תהליך רכישת הקרקע הוא פשוט,  רוכשים קרקע של 143 מ"ר כחלק מקרקע גדולה יותר,למשל דונם, אשר נמצאת בבעלות פרטית.

הקרקע נרשמת על הבעלים החדשים בטאבו באופן הבא :
בעלים 1 (המוכר) שטח בבעלות – 857 מ"ר
בעלים 2 (הקונה) שטח בבעלות – 143 מ"ר
בהמשך לקנית הקרקע ניתן , וממולץ, להצטרף להסכם שיתוף .

הסכם שיתוף הינו הסכם בין בעלי הקרקע באותו המתחם שמטרתו התארגנות מראש לבנית ביניין.

לפרטים נוספים לגבי רכישת יחידה בתכנית ח 500 אתם מוזמנים לפנות אלינו דרך עמוד צור קשר , או בלחיצה כאן

 


השאר תגובה

קרקע להשקעה בחולון

ייעודי קרקע ח500 בחולון