קרקע להשקעה בחולון

תוכנית ח-500 חולון

שיתוף ב google
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
  • שלח התראות על כתבות חדשות
פרויקט ח-500

ממשיכים לפתח את העיר חולון עם תוכנית הענק ח-500

תוכנית ח-300 מתרחבת בימים אלה לכ-7,800 יחידות דיור, ומשתרעת על פני שטח של כ-1,350 דונם (שטח הקטן פי שניים מתוכנית ח-500), אשר בנייתם אושרה כבר בסוף שנות התשעים. קריית אלון נחשבת כיום לשכונה המבוקשת בעיר חולון ובה בנייה מגוונת של בנייני קומות, מוסדות ציבוריים, ביניהם: קניון חולון, סינמטק, קאנטרי קלאב, מוסדות חינוך ועוד. תוצאותיה העסקיות של "תוכנית ח-300" מראות על עליה בשיעור של כ-15% במחירי הדירות במהלך השנים האחרונות.

תוכנית ח-500 תשתרע על עתודות הקרקע האחרונות בעיר, כהמשך לשכונת קריית אלון, אשר כיום מפריד ביניהן שטח טבעי של חולות ובהמשך יהווה רצף בינוי ברמה המרחבית. בחלק הצפון מערבי של אזור החולות מתוכנן אזור מגורים, תעסוקה, מסחר, מוסדות ציבור, ובמרכזה של תוכנית ח-500 מתוכנן פארק עירוני, בגודל 400 דונם. אתרים בעלי חשיבות היסטורית בשטח הפארק מיועדים לשימור, כגון "דרך הביטחון" בחולות חולון ששימשה כדרך לשיירות בדרכן לירושלים בראשית 1948 במהלך מלחמת השחרור, וכן יישמרו גם חלק מדיונות החול הטבעיות, אשר שימור ייחודיותן חשוב.
ההערכה בשוק היא שהתוכנית ח-500 תחל להיבנות בתוך חמש שנים. שטחה של תוכנית ח-500 נמצא כיום בבעלותם הפרטית של יותר מעשרת אלפי תושבים, אשר רכשו את הקרקע עוד בימי קום המדינה וזכויות נוספות על הקרקע הם בבעלותם של עיריית חולון ומנהל מקרקעי ישראל.

שיתוף ב google
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

השאר תגובה

קרקע להשקעה בחולון

ייעודי קרקע ח500 בחולון