קרקע להשקעה בחולון

תוכנית מתאר חדשה אושרה להפקדה בעיר חולון: הכירו את ח/2030

תוכנית זו בהחלט מעוררת הדים הן בקרב התושבים והן בקרב משקיעים, ניתן רק לשער מה יהיו השלכות ההחלטה וכיצד היא תשפיע על שוק הנדל"ן בעיר אך בהחלט ברור שחולון הולכת למתג את עצמה סופית כעיר לזוגות צעירים שרוצים לגור במקום איכותי ומטופח ובו זמנית להשאר קרובים מאד לתל אביב.

שיתוף ב google
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
  • שלח התראות על כתבות חדשות

שכונות "ג'סי כהן" ו"תל גיבורים" בחולון אשר ידועות כשכונות מזדקנות בעלות אוכלוסיה מעוטת יכולת, יעברו חידוש מסיבי במסגרת תהליכי "פינוי בינוי" של התושבים המתגוררים בהן וישנו את פניהן לחלוטין. התהליך ימשך כ-16 שנים ויגדיל את אוכלוסיית העיר בכ-40 אלף תושבים.

בתאריך ה-25/07/2016 המליצה הוועדה המחוזית לתכנון והבנייה של מחוז תל אביב והמרכז להמליץ על הפקדת תוכנית מתאר חדשה לעיר חולון (ח/2030) ובכך להחליף את התוכנית הקיימת משנת 1958 (ח/1). כל זאת על פי גורמים בוועדה נעשה במסגרת החזון להתפתחות העירונית.

שכונות "ג'סי כהן" ו"תל גיבורים" אופיינו כבעלות אוכלוסיה מזדקנת, רמת חינוך נמוכה, מחסור בשירותים עירוניים חיוניים והעדר מרכזי תרבות ופנאי. אחוזי חוסר תעסוקה בשכונות גבוהים הן בקרב בני נוער והן בקרב בגירים. לא מעט טענות וזעקות הופנו כלפי העירייה, כאלו שמדברות על התעלמות והזנחה וכאלה שדורשות התחלות של בנייה חדשה ורענון האוכלוסיה על מנת להשתחרר מהתואר המפוקפק של ה"חצר האחורית" של חולון.

נראה כי אישור הפקדת תוכנית המתאר זוהי בדיוק הבשורה לה חיכו התושבים וזאת הן מבחינת הצפי לשינוי פני השכונות והן מבחינת שינוי אופיין שיתרחש באופן אותנטי עם הגעת אוכלוסיה חדשה. כיום עומד מספר התושבים בחולון על כ-200 אלף תושבים וגודלה של העיר הוא 19,200 דונם מספר התושבים צפוי לעלות ב-20% (40 אלף תושבים) עד לסיום הפרויקט כאשר שטחה לא ישתנה וזאת מכיוון שהערים הגובלות בעיר חולון משאירות אותה עם שטח קבוע ומוגבל.

לאורך התהליך שטחי השכונות יכנסו בזה אחר זה לססטוס "פינוי בינוי" כאשר בתי המגורים הקיימים יהרסו ומעליהם יבנו יחידות דיור חדשות על פי תקנים חדישים. לטענת גורמים בעירייה מעבר לשיפור פני השכונות ומענה לתושבים המטרה היא ליצור מרחב עירוני רצוף בו יהיה קשר ויכולת תנועה בין כל הרחובות הראשיים והמרכזי פנאי בעיר (מרכז מסחרי סוקולוב, קניון העיר והמרכז המוקם בדרום העיר) וכל זאת בלי לפגוע במרחבים העירוניים כגון הגנים והפארקים הרבים הפרוסים בעיר.

תוכנית זו בהחלט מעוררת הדים הן בקרב התושבים והן בקרב משקיעים, ניתן רק לשער מה יהיו השלכות ההחלטה וכיצד היא תשפיע על שוק הנדל"ן בעיר אך בהחלט ברור שחולון הולכת למתג את עצמה סופית כעיר לזוגות צעירים שרוצים לגור במקום איכותי ומטופח ובו זמנית להשאר קרובים מאד לתל אביב. במידה ותצליח העירייה להוביל הליך מורכב כמו זה בצורה חלקה צפויה עלייה נוספת במחירי הנדל"ן בעיר שגבוהים גם גך ביחס לערים אחרות בגוש דן.

שיתוף ב google
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

השאר תגובה

קרקע להשקעה בחולון

ייעודי קרקע ח500 בחולון