מערב בחולון

כיצד לבחור קרקע בעלת פוטנציאל לתשואה גבוהה

אנשים רבים חוששים להשקיע בקרקעות, מתוך תחושה של חוסר ודאות. בפועל, מדובר בהשקעה אשר אם היא מתבצעת בצורה מושכלת ונבונה, היא יכולה לטמון בחובה תשואה גבוהה. זה נכון שהשקעה בנדל"ן מניב מוכרת יותר לקהל המשקיעים, אבל השקעה בקרקע, יכולה לטמון בחובה, תשואה גבוהה יותר, על כך יעידו רבים מהאנשים אשר השקיעו בקרקעות ועשו רווחים עם תשואות יפות. זה נעשה כמובן בתמיכה ובעזרה של מומחים בתחום הקרקעות. קיימת חשיבות רבה בלמידה והיכרות התחום באופן מקיף בעת בחירת הקרקע. לפני שבוחרים את הפרויקט שבו רוצים להשקיע צריך להבין מה מצבה של התכנית, מה פרק הזמן המוערך עד למתן היתר בנייה ומה הן התשואות השנתיות המוערכות על ידי שמאי אותן ניתן לקבל מתוקף שינוי מצבה של התב"ע.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

אנשים רבים חוששים להשקיע בקרקעות, מתוך תחושה של חוסר ודאות. בפועל, מדובר בהשקעה אשר אם היא מתבצעת בצורה מושכלת ונבונה, היא יכולה לטמון בחובה תשואה גבוהה.
זה נכון שהשקעה בנדל"ן מניב מוכרת יותר לקהל המשקיעים, אבל השקעה בקרקע, יכולה לטמון בחובה, תשואה גבוהה יותר, על כך יעידו רבים מהאנשים אשר השקיעו בקרקעות ועשו רווחים עם תשואות יפות. זה נעשה כמובן בתמיכה ובעזרה של מומחים בתחום הקרקעות. קיימת חשיבות רבה בלמידה והיכרות התחום באופן מקיף בעת בחירת הקרקע. לפני שבוחרים את הפרויקט שבו רוצים להשקיע צריך להבין מה מצבה של התכנית, מה פרק הזמן המוערך עד למתן היתר בנייה ומה הן התשואות השנתיות המוערכות על ידי שמאי אותן ניתן לקבל מתוקף שינוי מצבה של התב"ע.

אז למה בעצם להשקיע בקרקע?

בעשור האחרון ועל אף מדיניותו של כחלון לנסות ולהוריד את מחירי הדיור בעיקר בעזרת "פרויקט למשתכן" מחירי הדיור ברב חלקי הארץ עדיין במגמת עליה שנתית. מרכיב הקרקע במחירי הדיור הוא מרכיב עיקרי ולכן אם מחירי הדיור נמצאים במגמת עליה, ניתן להקיש מכך שגם מחירי הקרקעות נמצאים במגמת עליה. גידולה  של אוכלוסיית המדינה ביחס לעתודות הקרקע הקיימות לבניה הביאו להבנה שיש להגדיל את היצע הקרקעות להפשרה למגורים. כחלק מהתהליך ההפשרה, בה קרקע משנה יעודה מקרקע חקלאית לקרקע בעלת היתר לבניה, ניתן להרוויח תשואות יפות בהשקעה נכונה. כמו בכל השקעה יש לדעת לבחור השקעה שמתאימה לנו מבחינת לוחות זמנים, מחיר ראשוני של הקרקע ומצבה הסטטורי של התכנית.

כיצד לבחור קרקע הטומנת בחובה תשואה גבוהה?

הבחירה בעסקה שמאפשרת תשואות גבוהות צריכה להתחיל בזיהוי צרכי הלקוח. בבואנו לרכוש קרקע, עלינו  להבין מה פרק הזמן שאנו רוצים על מנת לממש את ההשקעה. ניתן לבצע השקעות בקרקע שנמצאות יחסית קרוב למתן היתר הבניה ואז התשואה שניתן לעשות תהיה יחסית נמוכה אבל פרק הזמן שיידרש לקבלת ההיתר תהיה קצרה באופן יחסי. במידה ואנו מחפשים השקעה בעלת תשואה גבוהה, עם רמת סיכון יחסית גבוהה, אנו נתמקד בעסקאות שבהן הקרקע נמצאת בשלב הראשוני של שינוי ייעוד. הקרקע תעבור את כל התהליך מהשלב של קרקע חקלאית ועד לקרקע שמותר לבנות בה. ככל שפרק הזמן שייקח עד למתן היתר ארוך יותר, רמת הסיכון גבוהה יותר והתשואה בהתאם. אם במהלך החיפוש מצאתם קרקע, ואתם רואים שיש פוטנציאל להפיק תשואה גבוהה בקרקע, אחת הפעולות הראשונות אותה תדרשו לעשות היא לבדוק מה ייעודה של הקרקע במצב הקיים ומה יהיה יעודה של הקרקע במצב המוצע. במידה ותמצאו כי הקרע היא אכן כזו שהולכת לעבור שינוי יעוד מהגדרה של קרקע חקלאית להגדרה של קרקע לבניה, יש כאן פוטנציאל לעסקה בעלת תשואות גבוהות שכדאי להתעמק בה, להבין אותה, להתייעץ עם מומחים שמבינים בתחום ולקחת החלטה לגבי רכישתה. שימת דגש על הפרטים הללו, תאפשר בסופו של דבר לבצע בחירה חכמה ונבונה בקרקע, ולהפיק גם תשואה גבוהה מאותה ההשקעה .

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

השאר תגובה

כתבות נוספות

ברוכים הבאים לאתר פרויקט ח/500 - בחולון

לקוח יקר,

ברוך הבא לאתר פרופרטי – פרויקט ח/500 בחולון, שכונת הפארק.

ההשקעות המוצגות באתר זה הינן השקעות בקרקע.

יש לזכור שהשקעה בקרקע היא אמנם השקעה בעלת פוטנציאל לתשואה גבוהה במיוחד מועד מימוש ההשקעה המוערך ע"י השמאי בתקן 22 אינו ודאי וייתכנו שינויים במועד המימוש.

השקעה בקרקע אינה מתאימה לכל אדם, ולכל תיק השקעות ומתאימה בעיקר לאלו שיש להם הון נזיל ונכס אחד בבעלותם.

אנחנו בפרופרטי דוגלים בשקיפות מלאה של המידע – בעיניים פקוחות – ועומדים לרשותכם בכל שאלה שתעלה לאורך הדרך.