השקעה בקרקע 2018

כלים להשקעה נכונה בקרקע 2018

גם בשנת 2018, כמו בשנים קודמות לפניה, שוק הנדל"ן לא עומד בביקוש הגדול לדירות מגורים. מהסיבה הזאת, הממשלה ממשיכה לנקוט בהליכי הפשרת קרקעות, אשר מטרתם לשנות את ייעוד הקרקע מקרקעות חקלאיות לקרקעות לבנייה למגורים. תחזיות אלו, הינן חשובות ומשמעותיות עבור כל מי שמחפש אחר נכס נדל"ן להשקעה. השקעה בקרקע חקלאית, אשר נמצאת בהליכי הפשרה, היא אחת מהשקעות הנדל"ן החכמות והמניבות אותן ניתן לעשות. עלותה של קרקע חקלאית הינה נמוכה יחסית, וכאשר הקרקע תשנה את ייעודה, העלות שלה תגדל בצורה משמעותית, מה שיאפשר למשקיעים לגבות כאמור, רווחים גבוהים במיוחד, זאת ביחס להשקעה ההתחלתית אותה הם ביצעו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

גם בשנת 2018, כמו בשנים קודמות לפניה, שוק הנדל"ן לא עומד בביקוש הגדול לדירות מגורים. מהסיבה הזאת, הממשלה ממשיכה לנקוט בהליכי הפשרת קרקעות, אשר מטרתם לשנות את ייעוד הקרקע מקרקעות חקלאיות לקרקעות לבנייה למגורים.  תחזיות אלו, הינן חשובות ומשמעותיות עבור כל מי שמחפש אחר נכס נדל"ן להשקעה.
השקעה בקרקע חקלאית, אשר נמצאת בהליכי הפשרה, היא אחת מהשקעות הנדל"ן החכמות והמניבות אותן ניתן לעשות. עלותה של קרקע חקלאית הינה נמוכה יחסית, וכאשר הקרקע תשנה את ייעודה, העלות שלה תגדל בצורה משמעותית, מה שיאפשר למשקיעים לגבות כאמור, רווחים גבוהים במיוחד, זאת ביחס להשקעה ההתחלתית אותה הם ביצעו.

היכן מומלץ להשקיע ב-2018?

כל מי שיערוך בירורים לגבי קרקעות ברחבי הארץ אשר מיועדות להשקעה, יגלה מספר לא מצומצם של יעדים אשר נחשבים כמומלצים להשקעה. בין הקרקעות שבהן נרשמה עליה ראלית במחירי הדיור בולטת העיר רמת השרון בה נרשמה עליה שנתית ריאלית של 8.4%  במחירי הדיור בשנת 2018  ובכך מבססת את מעמדה כעיר השנייה בגובה המחירים הנומינלי אחרי תל אביב.

עיר נוספת שמיישמת עלייה ריאלית מרשימה, היא העיר הצפונית קריית ביאליק. בניגוד לשכנותיה שרשמו בשנת 2018 ירידה ריאלית במחיר הדיור ביאליק רשמה עליה שנתית מרשימה של  5.9% ב 2018. (מבוסס על נתוני   למ"ס ומדד יד2).

יחד עם זאת, בכדי שההשקעה תתבצע בצורה נבונה ומושכלת, חשוב להיוועץ ביועץ נדל"ן מקצועי ומנוסה, אשר מכיר לעומק את עולם ההשקעות בקרקע, ומעודכן באפשרויות השונות המוצעות ברחבי הארץ . יועץ שכזה, יוכל ללוות את המשקיע לאורך כל שלבי ההשקעה בקרקע, ולהבטיח שההשקעה תתבצע לאחר לקיחה בחשבון של כל הפרטים, תוך שימת דגש על מלוא הדרישות והצרכים של המשקיעים.

כידוע, לא כל הקרקעות אשר מוצעות למשקיעים, מיועדות להפשרה, וגם קרקעות שמיועדות להפשרה, לא יהוו  בהכרח השקעה בטוחה. לכן, חשוב לבצע בדיקות רלוונטיות כגון:

ייעוד הקרקע הקיים בתכנית המתאר הארצית, ייעוד הקרקע  הקיים בתכנית המתאר המחוזית, , בדיקת ייעודי הקרקע במצב הקיים ומצבה הסטטורי של הקרקע במצב המוצע. כל אלו יבטיחו החלטה מעמיקה ומדויקת בדבר השקעה בקרקע.

איך להבטיח תשואה גבוהה בעבור ההשקעה?
כל משקיע אשר ישכיל לקבל את תמונת המצב המלאה לגבי נושא של השקעה בקרקע בשנת  2018, עתיד כאמור, למצוא את עצמו עם רשימה של אזורים הנחשבים למבוקשים לגבי סוג כזה של השקעה.
הסיבה לכך שאזורים אלו נחשבים למבוקשים, תהיה עלייה עקבית בביקוש לנכסי נדל"ן באותם האזורים, ובגובה התשואה אותה מקבלים המשקיעים בקרקעות באזורים המדוברים.
מי שעושה את צעדיו הראשונים בעולם ההשקעות בקרקע, חשוב שלא יקל ראש בבחירת הקרקע, או יסתמך רק על המלצות, ויפנה להיוועץ עם אנשי מקצוע מנוסים, האוחזים בידע ובכלים, אשר יאפשרו להם לבצע את כל הבדיקות הנוגעות לכדאיות ההשקעה בקרקע.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

השאר תגובה

כתבות נוספות

ברוכים הבאים לאתר פרויקט ח/500 - בחולון

לקוח יקר,

ברוך הבא לאתר פרופרטי – פרויקט ח/500 בחולון, שכונת הפארק.

ההשקעות המוצגות באתר זה הינן השקעות בקרקע.

יש לזכור שהשקעה בקרקע היא אמנם השקעה בעלת פוטנציאל לתשואה גבוהה במיוחד מועד מימוש ההשקעה המוערך ע"י השמאי בתקן 22 אינו ודאי וייתכנו שינויים במועד המימוש.

השקעה בקרקע אינה מתאימה לכל אדם, ולכל תיק השקעות ומתאימה בעיקר לאלו שיש להם הון נזיל ונכס אחד בבעלותם.

אנחנו בפרופרטי דוגלים בשקיפות מלאה של המידע – בעיניים פקוחות – ועומדים לרשותכם בכל שאלה שתעלה לאורך הדרך.