בלוג

מתי תתחיל הבנייה בשכונת ח-500 ?

שיתוף ב google
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

שכונת ח-500 הינה בין הפרוייקטים המדוברים ביותר כיום בתחום הנדל"ן בארץ. שכונה זו עתידה לקום בחולון, ממש במרכז הארץ. היא עשויה להשתרע על פני ארבעת אלפים דונם כאשר הצפי הוא שהיא תמשוך אליה כחמישים אלף תושבים. השכונה עתידה להשלים את קו הנוף האורבני של חולון. יחד עם זאת, היא תכלול פארק ענק ושפע של "ירוק" בעיניים. הפופואלריות הרבה של הפרויקט ניכרת בכמות היזמים המתעניינים ומציעים שמירת זכאות למגורים בשכונה בחתימה אצל יזם מסוים. עם זאת, השאלה על תזמון יציאת הפרויקט לישום בפועל נשארת באוויר ולא רבים יודעים לענות עליה. לפניכם סקירה של נושא זה.

מתי תתחיל הבנייה? – כשיקבלו את האישורים מכל הועדות

ועדות שונות צריכות לאשר את פרויקט שכונת ח- 500 כדי שהוא יוכל לצאת לדרך. בין הועדות השונות קיימות ועדות של תכנון ובניה וכן ועדות מקומיות כאשר הועדה האחרונה והחשובה ביותר הינה ועדה ארצית. על פי הידוע בהקשר זה שכונת ח-500 צלחה את כל הועדות מלבד הועדה הארצית שכרגע נמצאת בדיונים אחרונים על הפרויקט. לכן, בעניין זה נראה שמהסע הבירוקרטי של הפרויקט הגיע לתחנה האחרונה. אולם, כאן משתלב בתמונה נושא הדחיות והערעורים.

דחיות וערעורים- גורם מעכב:

לאחר קבלת החלטה חיובית מטעם הועדה הארצית ולכאורה עמידה מול כל הועדות בהצלחה מגיע שלב של ערעורים ודחיות. בשלב זה מוגשות אי אלו השגות לגבי הפרויקט ונדרשים שינויים בתכנון. לעיתים שלב זה אורך זמן רב ומלווה בפיקוח של גורמים רבים. הרעיון העומד בבסיס שלב זה הינו הרצון להוציא לפועל תוכנית בנויה נכון ומתוכננת ללא הפתעות מיותרות.

אז מתי???

היזמים והקבלנים האופטימיים מנבאים כי בתוך שלוש עד שש שנים הפרויקט ירקום עור וגידים בפועל וניתן יהיה לממש אותו. הם מסתמכים על העניין הרב של העירייה ועל כך שנותרה ועדה אחת אחרונה. לעומת זאת, העירייה מנבאת כעשר שנים עד להצבת הפרויקט על הרגליים. נראה שרק עם הזמן נוכל לדעת מי צודק.

שיתוף ב google
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

השאר תגובה

כתבות נוספות