שאלות נפוצות

אין ספק שאחד הפרויקטים הכי מעניינים באזור גוש דן בעשור האחרון הוא פרויקט ח 500 בחולון שכבר נמצא בשלבים המתקדמים שלו. פרויקט ח 500 בחולון הוא פרויקט ההמשך של ח 300 בחולון שהוכתר שהצלחה אדירה בחולון ומהווה את אחד הפרויקטים הכי יוקרתיים בעיר ובכלל באזור גוש דן.
בגלל שקיימות הרבה שאלות לגבי פרויקט ח 500 בחולון הכנו לכם את כל השאלות והתשובות כדי שתקבלו את כל המידע הכי מדויק כל הפרויקט :

שאלות נפוצות בנוגע למבנה העסקה

מה יהיו התוספות תשלום מעבר לתשלום על הקרקע ?

בשלב הראשוני של רכישת הקרקע יש מס רכישה של 5% בשלב ההפשרה יהיה תשלום של מס השבחה של כ 50% נוספים בשלב הסופי יהיה תשלום הפרש לקבלן עבור בניית הדירה – סכום מוערך של כ 400,000 –500,000 ₪ נוספים.

מה השווי של חלקה היום בפרויקטים דומים ?

קשה להגדיר במדויק את השווי של כל חלקה אבל אפשר לראות את פרויקט ח 300 בחולון שהוא מאוד דומה לפרויקט הנוכחי ובו דירות נמכרות במחיר ממוצע של מעל 2.2 מיליון ₪.

מה הרווח הצפוי לפי שלבי התהליך ולפי מה ניתן להעריך זאת ?

לעסקה ישנם שלושה שלבים בהם ניתן להרוויח , • בשלב ראשוני מיד לאחר הקנייה הערך עולה ככל שמתקרבים למתן תוקף התכנית וכל צעד בדרך לשם בעצם מעלה את ערך הקרקע ,מכיוון שכרגע נשאר רק שלב אחד ניתן להעריך כי הרווח משמירת הקרקע כרגע יגדל רק ע"פ הביקוש לקרקע סמוך לאישור או בכלל . • בשלב ההפשרה ואישור התוכנית הערך של הקרקע לפי פרויקטים דומים שהיו בחולון (ח-300) ערך הקרקע יעלה ב100% כלומר שקל לשקל (זו הערכה בלבד) . • בשלב הסופי לאחר ייעוד הקרקע ובמידה ולבעל הקרקע תהיה זכות לדירה ויקודם תהליך עם קבלן להלן תחשיב – 400,000 עבור הקרקע + 150,000 עבור מס השבחה + כ-650,000 לקבלן עבור השלמה לדירה + סטייה עד 15% (180,000) = 1,218,000 לדירה בשווי שוק של לפחות 2,200,000 לומר רווח צפוי של כ 982,000 ₪. (הערכה סכמטית בלבד)

מה הרווח המשוער לאחר הפשרה של הקרקע ?

נכון לאוקטובר 2016 דירת 5 חדרים בפרויקט ח 300 בחולון עולה קרוב למחיר של 2.2 מיליון ₪ ולכן לאחר הפשרה של הקרקע צפוי רווח משוער של 900,000 ₪.

לאחר שרכשתי חלקה, מה עוד אני צריך לדעת ?

כל חלקה שנרכשה מקבל מספר וגם מספר גוש כך שתדע בדיוק מה החלקה שלך. במהלך אישורי התכנית אנו דואגים לעדכן את לקוחותינו על כל התקדמות. אם תרצה לקבל על שאלה זו את התשובה המלאה כדאי ליצור איתנו קשר בטלפון 03-5585885 או באתר כדי לקבל את כל הפרטים.

האם כל הבניינים בפרויקט יהיו רבי קומות ?

לפי התוכנית מתוכננים מספר רבי קומות אך חלק גדול מהדירות יהיו גם בבניינים נמוכים יותר ( אפשר לקבל את כל המידע בצורה מדויקת במסמכים המתאימים )

האם ישנם מסמכים שמאמתים את מצב התכנית?

מצורפים העתקים מתקנון העירייה וכתבות שהתפרסמו במדיה בשנים האחרונות .

האם ומה ניתן להפסיד ?

קרקע לא ניתן להפסיד אך תנודות בערך הקרקע ישנן תמיד , באדמות חקלאיות ישנן תנודות לפי קצב התקדמות הפרויקט , ניקח שתי דוגמאות כדי להמחיש : • קרקע חקלאית שנקנתה ועדיין לא הוגשו עבורה תכניות יכולה לאבד מהערך בעקבות אי אישור תכניות ראשוניות ולחלופין יכולה להעלות במידה והתוכניות מאושרות. • קרקע חקלאית שכבר הוגשו עבורה תכניות שאושרו ע"י הרשות המקומית או העירייה וכעת התכנית יושבת לפני אישור מחוזי לא צפוי שירד הערך אבל הוא כן יכול להישמר למספר שנים בעקבות עיקובים בוועדה המחוזית אך לאחר האישור צפוי רווח משמעותי. לסיכום בעסקת הקרקע של ח – 500 קשה לצפות הפסד ואפילו ניתן לקבוע כי בשלבים הבאים צפויים רווחים נכבדים.

האם הקרקע רשומה בטאבו ?

יש לשים לב כי המכירה נעשית מול הבעלים עצמם ואז ניתן להבטיח רישום בטאבו.

באיזה שלב נמצא פרויקט ח 500 בחולון עכשיו ?

כרגע פרויקט ח 500 בחולון נמצא בשלבים האחרונים והחלטה צריכה להתקבל מאוד בקרוב על ידי הוועדה המחוזית.

שאלות נפוצות בנוגע לתכנית ח/500

מה הסיכוי לקבל דירה בשינוי הייעוד ?

הסיכוי שלך לדירה עולה ויורד ביחס ישיר לשותפים שלך בקרקע , או יותר נכון להסכם השיתוף בו אתה נמצא. הסכם שיתוף טוב , יאחד בתוכו בעלי קרקע רבים ומוגש לעירייה מבעוד מועד במטרה אחת, לקבל הקצעות במרוכז למימוש הזכויות במגורים. האינטרס הינו של כולם , בעלי הקרקע לא נדרשים להלחם בשותפים שאינם רוצים (בכיוון שההסכם מסדיר את המערכת המשפטית מראש) , העיריות מעדיפות מכיוון שהבנייה תחל יותר מהר באמצעות אותם פרטיים המגובשים בהסכם, וככל שהבנייה תזורז כך גם תשלומי בעלי הקרקעות לעירייה של מס השבח.

מה המיקום של השכונה של תוכנית ח 500 ?

תכנית ח 500 משתרעת על כ-4,000 דונמים וגובלת בכביש 4 במזרח, בנתיבי איילון וקריית מיכה במערב בראשון לציון (קניון הזהב) בדרום ושכונת ח-300 בצפון.

מה המחירים של רכישת קרקע בפרויקט ח 500 בחולון ?

מחירי הקרקע בפרויקט ח 500 בחברת פרופרטי נכון ליום 25/10/2016 מתחילים מ- 2,800 ש"ח לכל מטר קרקע. עסקה ממוצעת בחברה הינה 143 מטר קרקע ליחידה >> במחיר 400,000 ש"ח ניתן לרכוש כל גודל קרקע באותו מחיר למ"ר . פרופרטי מובילה את השוק ודואגת לשמור על המחירים הנמוכים ביותר למטר כי השקעה טובה מתחילה במחיר מצויין!  

מה היחס של כמות הדירות ביחס לשטח הכללי של הפרויקט ?

לפי תקנון התוכנית שפורסם באתר עיריית חולון כ 60% מכל השטח מיועד למגורים .

מה הולך להיות בשכונה העתידית ?

פרויקט ח 500 בחולון הולך להיות אחד הפרויקטים הכי יוקרתיים בעיר וגם בכל גוש דן , השכונה החדשה על הפארק הענק (1000 דונם) תכלול כ13,700 יחידות דיור כמו גם שטחי מסחר ותעסוקה לרווחת התושבים.

מה ההבדלים בין סוגי הייעודים השונים מבחינת תשואה כלכלית?

שאלת "המיליון דולר" משמעות הייעוד קובעת בסופו של דבר את הרווח הצפוי מההשקעה, לכן כאשר נגשים להשקעה בקרקע חקלאית חשוב לבדוק מה גודל הקרקע המשקף יחידה אחת בתכנית . אותה יחידה (יחידת דיור) הינה יחידת שווי. כך שבסופו של יום , לא משנה אם נקבל , מסחר, תעסוקה או מגורים, שווי הנכס הסופי שלנו ישאר אותו הדבר. למשל: בשכונת ח 500 מדובר על 143 מטר קרקע ליחידה בממוצע.

מה קונים בפועל כרגע ?

כרגע ניתן לקנות קרקעות בלבד, מגרשים בגדלים שונים, כאשר יש בפועל תכנית של עיריית חולון לגבי ייעודי הקרקע השונים ,אך עדיין התוכנית אינה סופית כלומר הקרקע בסופו של דבר תהיה או דירה או שטח מסחר או שטח תעסוקה (כלומר כל תמורה שיכולה להיות פרטית).

מה כמות היחידות שמתוכננות להיבנות פרויקט ח 500 בחולון ?

בסך הכל הולכות להיבנות 13,700 יחידות , שטחי תעסוקה, מסחר ומגורים ופארק ענק בגודל של 1,000 דונם

נותרת עם שאלות ?

אנחנו בפרופרטי רוצים שתשאר ללא שאלות. מלא את הפרטים ויועץ נדל״ן מומחה בתחום הקרקעות יחזור אליך בהקדם

ברוכים הבאים לאתר פרויקט ח/500 - בחולון

לקוח יקר,

ברוך הבא לאתר פרופרטי – פרויקט ח/500 בחולון, שכונת הפארק.

ההשקעות המוצגות באתר זה הינן השקעות בקרקע.

יש לזכור שהשקעה בקרקע היא אמנם השקעה בעלת פוטנציאל לתשואה גבוהה במיוחד מועד מימוש ההשקעה המוערך ע"י השמאי בתקן 22 אינו ודאי וייתכנו שינויים במועד המימוש.

השקעה בקרקע אינה מתאימה לכל אדם, ולכל תיק השקעות ומתאימה בעיקר לאלו שיש להם הון נזיל ונכס אחד בבעלותם.

אנחנו בפרופרטי דוגלים בשקיפות מלאה של המידע – בעיניים פקוחות – ועומדים לרשותכם בכל שאלה שתעלה לאורך הדרך.